Back

[Mobile Legends] Mobile Legends: Bang Bang sıradaki espor furyası mı?

10-21|by : dotesports.com
share to facebookshare to twittershare to redditshare to tumblrshare to pinterest

Mobile Legends: Bang Bang (MLBB), Kasım 2016'da piyasaya sürülen Android ve iOS için çok oyunculu çevrimiçi tabanlı bir arena oyunudur. O zamandan beri, oyun 500 milyondan fazla dosya indirdi ve 75 milyon aktif oyuncuya sahip MLBB geliştiricileri. Ve şimdi, oyun mobil dünyaları fırtınaya sokmaya hazırlanıyor.

MLBB, Güneydoğu Asya'da zaten çok popülerdir ve Filipinler ve Endonezya gibi ülkelerde Mobil Efsaneler: Bang Bang Profesyonel Ligi (MPL) olarak adlandırılan ülkelerde uygun bir şekilde yapılandırılmış bir spor ligine sahiptir. MPL-Malaysia / Singapore’ın dördüncü sezonu devam ediyor ve 100.000 doların üzerinde bir ödül havuzuna sahip. Geçen Haziran ayında düzenlenen MLBB SEA Cup, Esports Charts'a göre 276.000'in üzerinde izleyiciyle zirveye ulaştı. Ayrıca, MLBB aynı zamanda Güneydoğu Asya Oyunları 2019'un bir parçasıdır. SEA Oyunları, uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından onaylanan bir spor yarışmasında, sporun ilk defa madalya etkinliği olarak oynanacağını işaret edecektir.

MLBB’yi hiç duymadıysanız, bunun nedeni oyunun çok ünlü olmaması ya da Güneydoğu ve Güney Asya dışında yoğun bir şekilde tanıtılmamasıdır. Ancak geçen ay Moonton Epicon 2019'dan sonra, geliştirici bunu değiştirmek istiyor gibi görünüyor. Moonton Epicon etkinliği, oyun için gelecek planlarını açıkladı. Gecikme sorununu giderecek ve MLBB topluluğunda sık sık şikayet edilen yükleme sürelerini hızlandıracak bir motor güncellemesi alıyor. Moonton'a göre yükleme hızları en az yüzde 60 oranında artırılacak. Oyunun grafikleri ve kare hızı da önemli ölçüde geliştirilecektir. Oyun içi haritalar, görünümünü yeni dokular ve ortamlarla tamamen değiştirecek bir güncelleme alacak. Mevcut grafikler görsel olarak çekici değildi, bu nedenle batı ülkelerindeki birçok oyuncunun Valor Arenası ve Vainglory Arenası gibi diğer MOBA'ları oynamayı tercih etmelerinin temel nedeni buydu. Ancak bu artık bir sorun olmayacak.


MLBB 2.0 güncellemesiyle karakter modelleri ve oyun arayüzü de geliştirilecek. Oyunun yayınlanmasından bu yana, bir dizi yeni özellik eklendikten sonra bile, kullanıcı arayüzü aynı kaldı. Bu onu birçok şeyle sıkıştı ve darmadağın yaptı. Yaklaşan güncelleme bu sorunları çözecektir. Tanıdık olmayan rakiplerin menüde gezinmesi biraz kafa karıştırıcı olduğundan, diğer bölgelerden yeni oyuncuları oyuna davet etmek için arayüz yenileştirmesi gerekiyordu.

Moonton'un iş geliştirme müdürü James Wang, şirketin, hayranlarına MLBB'yi içeren çeşitli görsel içerik sağlama niyetinde olduğunu açıkladı. Yaklaşan bu içerik televizyonda ve potansiyel olarak tiyatrolarda gösterilecek. MPL’den CGI canlandırması geçtiğimiz günlerde şirketin bunu kesinlikle kaldırabileceğini gösterdi. M1 olarak adlandırılan MLBB Dünya Şampiyonası, bu yıl 250.000 dolarlık ödül havuzuyla gelecek. Turnuva 11 - 17 Kasım tarihleri ​​arasında Endonezya'nın Kuala Lumpur kentindeki Axiata Arena'da yapılacak. Bu, MOBA için ilk uluslararası spor etkinliği olacak. Rusya, Türkiye, Brezilya ve ABD de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ülkeler için bölgesel elemeler yapılacak. Uluslararası şampiyonluk MLBB’nin SEA’da ve tüm dünyada önde gelen bir unportör unvanı olarak katılacağı bir zaman olabilir.

Bu oyun önde gelen bir mobil espor unvanı olmak için gereken her şeye sahiptir. SEA'daki büyük başarısı ve popülaritesi, Moonton'un sahip olduğu potansiyeli göstermektedir. MLBB 2.0 oyunun etrafına bir esports sahnesi kurarken uluslararası bir izleyici kitlesini çekmek için gereken her şey olmalıdır.

GameLoop, aynı zamanda TBG olarak da adlandırılan Tencent Gaming Buddy'yi yeniden markalamanın ürünüdür. Bu platform CODM, PUBG Mobile, FreeFire, Valor Arenası ve Mobile Legends dahil birçok popüler oyun sunmaktadır. Şirkete göre, GameLoop hem kullanıcılara hem de geliştiricilere yönelik oyun deneyiminin farklı yönlerini kendi kendine gelişen, etkileşimli bir ortama entegre etmeye çalışacak. Gelecekte Gameloop'ta başlatılan daha fazla oyunu bekliyoruz.

HOT DOWNLOAD
Call of Duty: Mobile
Download
PUBG Mobile
Download
Free Fire
Download
返回顶部